Alaca Masaj Ege

Alaca masaj İnsan bedeninin rahatlatılması veya çeşitli tedavilerin uygulanmasında kullanılan masaj tekniklerinde yapılan manipülasyonlardan biriside titretme hareketleridir. Vibrasyon yani titretme hareketleri, elin tamamı veya parmak uçları ile yapılmaktadır. Titretme hareketlerinde, el vücut üzerine konur ve omuzdan, dirsekten hızlı hareketler ile titreşim oluşturularak eller dokular üzerinde kaydırılır. Titretme hareketleri ile karın iç organlarındaki şişkinlikler giderilir, gergin olan kasların gevşemesi ve rahatlaması sağlanır.

Alaca mutlu son hamam

Sert olarak yapılan titretme hareketleri uyarıcı etkiye sahiptir.

hareketlerinde titretme işlemleri, uygulanan bölgenin aşağı yukarı, sağa sola, içe dışa doğru hareket ettirilmesi ile yapılır. Titretme vibrasyon hareketlerinin genel amacı tüm vücut kaslarında oluşmuş olan gerginliklerin azaltılması, kasların esneklik kazanması, kol ve bacak bölgelerindeki kasların gücünü artırmak için yapılır. Ayrıca karaciğerde oluşan mukoza iltihaplarını vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Alaca hamam sauna

manipülasyonlarından olan titretme hareketini yaparken eller vücut üzerinde olmalı ve vücuttan hiç ayırmadan hareketlere devam edilmelidir. Uygulama bölgelerine göre hızı ayarlanmalı, hızlı titreşim sağlanmalıdır. Alaca masaj . Genel amacı kasların ve derin dokuların uyarılması, dolaşımın düzenlenmesidir.