Çorum Alaca Evde Masaj Mutlu Son Mi̇rcan

Çorum alaca evde masaj mutlu son Türk bilimcisi tıp insanı İbni Sina da (M.S. 980 – 1037 )masaj tedavi yönteminin yararlarından bahsetmiştir. Bu tedavi yöntemi hastalık tedavisini yanı sıra aynı zamanda sağlıklı yaşamı devamı için önemlidir. Çorum evde masaj mutlu son Sağlıklı yaşamın korunması için spor ve egzersiz yapmanın önemi vurgulanmıştır. Çorum alaca evde masaj mutlu son . Hekimler, cerrahlar, ortopedist bu tedavi yönteminin etkilerini kabul etmiştir. Yurt dışında bu tedavi yöntemine istek artmıştır. İsveç tedavi yöntemi yaygınlık göstermiştir. Ling esneme, germe ve jimnastiğe önem vermiştir.

Birinci Dünya Savaşı zamanında bu tedavi yöntemi sinir hastalıkları ve zihinsel hastalıkların tedavisinde çokça kullanılmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle bu tedavi üzerine elektrikli cihazlar üretilmiş bunun sonucunda da bu tedavi yöntemine rağbet birazda olsa düşüş yaşanmıştır. Günümüz şartlarında ilaçlar ve tıbbi makinalar la aynı sonuçlar alınabileceği düşünülmüş, inanılmış fakat bilimsel ilaçların yan etkilerinden ve zararlarından sonra masaj tedavisinin yerini alabileceği kanısı çürütülmüştür.

Bu tedavi yöntemi ülkemizde gelişmeler göstermiş ve hızla yayılmaya başlamıştır. Bu tedavi yöntemi masaj salonları, spa merkezleri vb. yerlerin hızla çoğalmasına ve gelişim göstermesine olanak sağlamıştır.