Çorum Alaca Masöz Bayan Li̇net

Çorum alaca masöz bayan Uygulamalar genellikle çıplak elle yapılmakta ve deri üzerinde sıvazlama, ovma hareketleri ile sürdürülmektedir. Genellikle deri üzerine çeşitli yağlar sürülerek, el hareketlerinin kolaylaşması ve derinin daha çabuk ısınması sağlanmaktadır.

uygulamaları için özel yağ karışımları oluşturulmaktadır. Aromatik bitkilerin yağları özel yöntemlerle çıkartılır ve çeşitli kokulu kimyasallar ile karıştırılarak özel yağlar elde edilir. Çorum masöz bayan Bu yağlar kullanılarak yapılan uygulamalara, aromaterapi masaj teknikleri denilmektedir. Çorum alaca masöz bayan . Çıplak deri üzerine aromatik yağlar sürülerek, el içi ile ovalama hareketleri hafif baskılar ve oldukça yavaş hızlarla yapılmaktadır. Uygulama türleri içerisinde en yavaş hareketlerin yapıldığı uygulamadır. Aromatik yağların etkisi ile deri ve deri altı dokuların canlanması sağlanmaktadır. Bitkisel yağlar deri altı dokulara temas ederek, dokuların canlanmasını ve beslenmesini sağlamaktadır. Deri altı dokular, canlandıkça, deri kılcalları açılır ve kan akışı hızlanmaya başlar.

Aramoterapi masaj tekniklerinde kullanılan yağlar, özel kokusu ve buğusu sayesinde, kişiye zihinsel rahatlama hisside vermektedir. Uygulama hareketleri olukça yavaş ritmik hareketler ile yaklaşık bir saat kadar yapılmakta ve kişide derin bir dinlenme sağlanmaktadır.