Kargı Masaj Eli̇f

Kargı masaj Arapça “mass” ve Yunanca “massein” kelimelerinin birleşiminden oluşan ve dokunma, sıkma anlamına gelen masaj, devamlı bir ihtiyaç, düzenli aralıklarla yapılması gereken yan tıbbi bir uygulamadır. Genel mantığı, dokuların, kasların, iç organların sinirsel uyarılmasına dayanmaktadır. Ovalama ve darbeleme yöntemleri ile uygulanan bölgedeki kan dolaşımının artırılmasıyla birlikte dokulara daha çok kan gönderilmesi amaçlanır.

uygulaması, günümüzde oldukça rağbet görse de kökeni çok eskilere dayanır.

Kargı mutlu son hamam

İnsan doğasının dokunulmak ihtiyacına karşın başlamış MÖ 3000’li yıllara dayanan çok eski bir uygulamadır. Tarih boyunca Çinliler, Hintliler, Persler, Yunanlılar ve Mısırlılar yaygın biçimde kullanmışlardır.

Vücutta endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayan masaj uygulaması, yalnızca fizyolojik değil, psikolojik rahatlamayı da sağlar. İleride vücudun karşılaşabileceği virüs ve mikroplara karşı gerekli hormonların üretilmesi, yine bu uygulama sayesinde artırılabilir.

Kargı hamam sauna

Uykusuzluk, regl, kabızlık ve yaralanmalardan kaynaklı ağrıların azaltılması hatta yok edilmesinde doğru uygulama yapıldığı taktirde uygulamanın mucizevi etkisi gözlemlenebilir. Özellikle sporcuların hayatında çok önemli bir yere sahip olan bu uygulamanın, müsabaka öncesinde ve sonrasında doğru şekilde yapılması sporcunun, sportif performansına olumlu katkı sağlar. Kargı masaj .

​​​​